A Roszkoszmosz orosz űrügynökség egy olyan elnöki rendelettervezetet készített elő, amely szerint Oroszország 2036-ra atomerőművet telepítene a Holdra a tervezett holdbázis infrastruktúrájának energiaellátására. Az állami űrkutatási politika fő céljait rögzítő dokumentum alapján Moszkva a következő tíz évben építené fel az erőművet, majd ezt követően a Vénusz és a Mars felé bővítené a kutatásokat, valamint nukleáris meghajtású űrhajókat is indítana - írta az United24 Media.
