Három BL-döntős győri kézilabdázó az idény álomcsapatában
A végső győztes metziek négy játékost adnak.
A végső győztes metziek négy játékost adnak.
Nincs túl nagy szerencséje az utakon annak a fiatalembernek, aki még február 14-én a győri Szent István úton elveszítette az uralmát a nagy teljesítményű lususkocsija felett és az útról lesodródva a buszmegállóba csapódott, ahol halálra gázolt egy idős asszonyt. A Blikk most megtudta: Cs. Dávid a közelmúltban – miután a vezetői engedélyét bevonták – elektromos rollerrel száguldott a városban, s egy szerencsétlen mozdulatnak köszönhetően hatalmasat esett vele. Szerencsére ezúttal más nem sérült meg, a férfi viszont nem járt túl jól.
Brüsszelben vizsgázik miniszterelnökként Magyar Péter, kilép az MSZP-ből a korrupciós ügyben letartóztatott Molnár Zsolt.
Előző csapatával idén bajnoki döntőt vívott.
A mexikói Efraín Juárez lett a labdarúgó OTP Bank Ligában címvédő ETO FC Győr vezetőedzője.

Ha igaz a hír, akkor egy mexikói szakember érkezik a június elején a Ferencvároshoz átigazoló Borbély Balázs helyére.

Csábítja a Bajnokok Ligája-részvétel lehetősége.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) költségvetési csalás és hivatali visszaélés gyanúja miatt indított nyomozást, miután Kósa Roland győri alpolgármester feljelentést tett több mint százmillió forintnyi gyanús kulturális támogatás ügyében. A Nemzeti Kulturális Alapból (NKA) származó közpénzek négy olyan, egymáshoz köthető helyi egyesülethez kerültek, amelyek a vizsgálatok szerint nem végeztek érdemi tevékenységet. Az ügyet a hatóságok egy már folyamatban lévő, országos szintű NKA-nyomozással vonták össze.
Pintér Bence viszont bírálta a szolidaritási hozzájárulást.
Vitnyéd polgármesterét nem tájékoztatták az építkezés céljáról, a kerítés mögül egy torony kezdett kiemelkedni.
Magyar Péter miniszterelnök a Fidesz magyarázatára válaszul - miszerint a vitnyédi migráns befogadó állomást igazából csak trükközésből kezdték el építeni 2024-ben - újra bemutatta szombaton publikált bizonyítékait egy Facebook-videóbanTovábbra is azt állítja: a kormányzati dokumentumok egyértelműen igazolják, hogy a kabinet 2024 nyarán egy 500 fő befogadására alkalmas menekülttábor kialakításáról döntött a Győr-Moson-Sopron vármegyei Vitnyéd-Csermajorban, amelyre már mintegy egymilliárd forintot el is költöttek a költségvetésből.
A vitnyéd-csermajori ingatlan oktatási célokat szolgál jelenleg, a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda rendelkezésére bocsátották saját intézményük felújításának idejére - tájékoztatta az ingatlan vagyonkezelője, a győri Széchenyi IstvánEgyetem szombaton közleményben az MTI-t.
A Széchenyi István Egyetem reagált azokra az információkra, amelyek a vitnyéd-csermajori ingatlannal kapcsolatban kerültek nyilvánosságra. Az intézmény közlése szerint a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum fenntartói feladatait 2023-ban vette át, az ehhez kapcsolódó ingatlanegyüttes pedig 2024-ben került részben a tulajdonába, részben a vagyonkezelésébe.
Török rendszámú kamion és moldáv rendszámú kisbusz érintett a péntek hajnalban az M1-es autópályán történt két balesetben - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI megkeresésére.
Nyolcan haltak meg a győri balesetben az M1-es autópályán péntek hajnalban.
Török rendszámú kamion és moldáv rendszámú kisbusz érintett a péntek hajnalban az M1-es autópályán történt két balesetben – közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Váczi Attila fia hamis magánokirat felhasználása miatt kapott pénzbüntetést, ugyanakkor a neve az édesapja vád szerinti korrupciós ügyleteihez kötődő, a volt rendőrkapitány két másik rokona által tulajdonolt céggel összefüggésben is felmerült.
Borbély Balázs vezetőedző után Steven Vanharen sportigazgató is távozott a bajnoki címvédő ETO FC Győr labdarúgócsapatától.

A Győr felé közlekedő InterCity vezetője észlelte, hogy mindenféle dolgokat – fémrudat, elektronikai eszközt, műanyag redőnyt és egyebeket – rakott a sínekre, ezért kénytelen volt megállítani a vonatot.

Több rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette, valamint kényszerítés bűntette miatt vádat emelt a Soproni Járási Ügyészség hat emberrel szemben, akik bántalmazták, büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket - tudatta a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Műanyag redőnyt, elektronikai eszközt, de még fém rudakat is szétszórt valaki a síneken Győr közelében, ezzel pedig balesetet okozott. A rendőrség eljárást folytat, és a lakosság segítségét kérte.
A francia Metz csapata ült fel a női kézilabdázás trónjára, miután a Bajnokok Ligája döntőjében 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO-t az MVM Dome-ban. A drámai finálé után a győriek svéd trénere, Per Johansson bosszúsan nyilatkozott, míg a metziek magyar légiósai, Albek Anna és Vámos Petra a mennyekben érezték magukat.
Trónfosztás történt a női kézilabda-Bajnokok Ligájában, a döntőben a francia Metz 31-29-re legyőzte a Győri Audi ETO együttesét, így játékosai önfeledten ünnepelhették sikerüket. A győriek az előző két BL-t megnyerték, de a triplázás elmaradt, talán azért, mert sokat vett ki belőlük a Brest elleni elődöntő, míg a Metz simán verte szombaton a román CSM Bucurestit.
A Gyirmót FC Győr és a Nagykanizsa jutott fel a magyar labdarúgó-bajnokság másodosztályába az NB III-ból.
A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.

Topkézilabda, vb-felkészülés, F1 Monacóban, Roland Garros-döntő. Komoly csábítás egy hamisítatlan nyári vasárnapon a képernyők elé.

Ott lesz a vasárnapi aranymeccsen a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata! A címvédő hatalmas csatában, egyetlen góllal, de felülmúlta (31-30) francia ellenfelét, a Brestet, így vasárnap az MVM Dome-ban megküzdhet a végső sikerért a Bajnokok Ligájában a román CSM Bucurestit 32-27-re megverő, szintén francia Metz-cel. Amelynél szintén szerepel két magyar: Albek Anna és Vámos Petra.