2026. június 23. – 22:30
Ma Zoltán névnapja van.
loader-image
Budapest
Budapest, HU
10:21 du., jún 23, 2026
temperature icon 27°C
overcast clouds
Humidity 50 %
Pressure 1017 hPa
Wind 6 Km/h
Wind Gust Wind Gust: 13 Km/h
Clouds Clouds: 100%
Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 2:46 am
Sunset Sunset: 6:44 pm

#Győr

Rollerrel is összetörte magát a győri ámokfutó, aki az Aston Martinjával halálra gázolt egy nőt a buszmegállóban

Nincs túl nagy szerencséje az utakon annak a fiatalembernek, aki még február 14-én a győri Szent István úton elveszítette az uralmát a nagy teljesítményű lususkocsija felett és az útról lesodródva a buszmegállóba csapódott, ahol halálra gázolt egy idős asszonyt. A Blikk most megtudta: Cs. Dávid a közelmúltban – miután a vezetői engedélyét bevonták – elektromos rollerrel száguldott a városban, s egy szerencsétlen mozdulatnak köszönhetően hatalmasat esett vele. Szerencsére ezúttal más nem sérült meg, a férfi viszont nem járt túl jól.

A nap legfontosabb hírei – 2026. június 18.

Brüsszelben vizsgázik miniszterelnökként Magyar Péter, kilép az MSZP-ből a korrupciós ügyben letartóztatott Molnár Zsolt.

Hivatalos: mexikói edzővel folytatja az NB I-es bajnok Győr

Előző csapatával idén bajnoki döntőt vívott.

Mexikói edzővel vág neki a BL-selejtezőnek a magyar bajnok Győr

A mexikói Efraín Juárez lett a labdarúgó OTP Bank Ligában címvédő ETO FC Győr vezetőedzője.

Külföldön már arról írnak, hogy megvan az ETO FC Győr új edzője

Ha igaz a hír, akkor egy mexikói szakember érkezik a június elején a Ferencvároshoz átigazoló Borbély Balázs helyére.

Mexikói szakember érkezhet a Győri ETO kispadjára – sajtóhír

Csábítja a Bajnokok Ligája-részvétel lehetősége.

Dagad az NKA-botrány, már Győrben is nyomoznak

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) költségvetési csalás és hivatali visszaélés gyanúja miatt indított nyomozást, miután Kósa Roland győri alpolgármester feljelentést tett több mint százmillió forintnyi gyanús kulturális támogatás ügyében. A Nemzeti Kulturális Alapból (NKA) származó közpénzek négy olyan, egymáshoz köthető helyi egyesülethez kerültek, amelyek a vizsgálatok szerint nem végeztek érdemi tevékenységet. Az ügyet a hatóságok egy már folyamatban lévő, országos szintű NKA-nyomozással vonták össze.

Még létre sem hozta a kormány, Győr már befogadná a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalt

Pintér Bence viszont bírálta a szolidaritási hozzájárulást.

Vitnyédi menekülttábor: megszólalt a polgármester

Vitnyéd polgármesterét nem tájékoztatták az építkezés céljáról, a kerítés mögül egy torony kezdett kiemelkedni.

Magyar Péter videót tett közzé a vitnyédi beruházásról: "nekem csak az lenne a kérdésem, hogy miért titkolták el"?

Magyar Péter miniszterelnök a Fidesz magyarázatára válaszul - miszerint a vitnyédi migráns befogadó állomást igazából csak trükközésből kezdték el építeni 2024-ben - újra bemutatta szombaton publikált bizonyítékait egy Facebook-videóbanTovábbra is azt állítja: a kormányzati dokumentumok egyértelműen igazolják, hogy a kabinet 2024 nyarán egy 500 fő befogadására alkalmas menekülttábor kialakításáról döntött a Győr-Moson-Sopron vármegyei Vitnyéd-Csermajorban, amelyre már mintegy egymilliárd forintot el is költöttek a költségvetésből.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A vitnyéd-csermajori ingatlan oktatási célokat szolgál jelenleg, a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda rendelkezésére bocsátották saját intézményük felújításának idejére - tájékoztatta az ingatlan vagyonkezelője, a győri Széchenyi IstvánEgyetem szombaton közleményben az MTI-t.

Megszólalt a Széchenyi István Egyetem a vitnyédi migránstábor-ügyben

A Széchenyi István Egyetem reagált azokra az információkra, amelyek a vitnyéd-csermajori ingatlannal kapcsolatban kerültek nyilvánosságra. Az intézmény közlése szerint a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum fenntartói feladatait 2023-ban vette át, az ehhez kapcsolódó ingatlanegyüttes pedig 2024-ben került részben a tulajdonába, részben a vagyonkezelésébe.

Nyolc halálos áldozat: kiderült, honnan származtak a hajnali autópálya-balesetben érintett járművek

Török rendszámú kamion és moldáv rendszámú kisbusz érintett a péntek hajnalban az M1-es autópályán történt két balesetben - közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI megkeresésére.

Súlyos baleset történt az M1-es autópályán, 8 ember meghalt

Nyolcan haltak meg a győri balesetben az M1-es autópályán péntek hajnalban.

Halálos balesetek az M1-esen: megszólalt a rendőrség

Török rendszámú kamion és moldáv rendszámú kisbusz érintett a péntek hajnalban az M1-es autópályán történt két balesetben – közölte a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát az apja ellen folyó perben – letartóztatása után még egyszer lebukott az exrendőr

Váczi Attila fia hamis magánokirat felhasználása miatt kapott pénzbüntetést, ugyanakkor a neve az édesapja vád szerinti korrupciós ügyleteihez kötődő, a volt rendőrkapitány két másik rokona által tulajdonolt céggel összefüggésben is felmerült.

Újabb fontos szereplő hagyja el a magyar bajnokot

Borbély Balázs vezetőedző után Steven Vanharen sportigazgató is távozott a bajnoki címvédő ETO FC Győr labdarúgócsapatától.

Valaki tárgyakat pakolt a sínekre, le kellett fékezni a vonatot – a rendőrség keresi az elkövetőt

A Győr felé közlekedő InterCity vezetője észlelte, hogy mindenféle dolgokat – fémrudat, elektronikai eszközt, műanyag redőnyt és egyebeket – rakott a sínekre, ezért kénytelen volt megállítani a vonatot.

Hat ember ellen emelt vádat az ügyészség, akik gyermekotthonban élőket bántalmaztak

Több rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette, valamint kényszerítés bűntette miatt vádat emelt a Soproni Járási Ügyészség hat emberrel szemben, akik bántalmazták, büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket - tudatta a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

Furcsa tárgyakat pakolt a vonatsínre egy rejtélyes alak a győri vonalon: a rendőrség a lakossághoz szólt

Műanyag redőnyt, elektronikai eszközt, de még fém rudakat is szétszórt valaki a síneken Győr közelében, ezzel pedig balesetet okozott. A rendőrség eljárást folytat, és a lakosság segítségét kérte.

„Elfogadhatatlan” – Per Johansson rendkívül bosszús volt, Albek Anna elérzékenyült a BL-döntő után

A francia Metz csapata ült fel a női kézilabdázás trónjára, miután a Bajnokok Ligája döntőjében 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO-t az MVM Dome-ban. A drámai finálé után a győriek svéd trénere, Per Johansson bosszúsan nyilatkozott, míg a metziek magyar légiósai, Albek Anna és Vámos Petra a mennyekben érezték magukat.

Győri könnyek és metzi boldogság: ilyen volt a Bajnokok Ligája döntője Budapesten – fotók

Trónfosztás történt a női kézilabda-Bajnokok Ligájában, a döntőben a francia Metz 31-29-re legyőzte a Győri Audi ETO együttesét, így játékosai önfeledten ünnepelhették sikerüket. A győriek az előző két BL-t megnyerték, de a triplázás elmaradt, talán azért, mert sokat vett ki belőlük a Brest elleni elődöntő, míg a Metz simán verte szombaton a román CSM Bucurestit.

Megvan, melyik két csapat jut fel az NB II-be – Az egyik derbi csak a hosszabbításban dőlt el

A Gyirmót FC Győr és a Nagykanizsa jutott fel a magyar labdarúgó-bajnokság másodosztályába az NB III-ból.

Budapesten bukta el a BL-döntőt a Győr

A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.

BL-címvédés: vajon megcsinálja a Győr? – Sport a tévében

Topkézilabda, vb-felkészülés, F1 Monacóban, Roland Garros-döntő. Komoly csábítás egy hamisítatlan nyári vasárnapon a képernyők elé.

Hihetetlen küzdelem után boldogan ünnepelték a BL-döntőt a győri kézisek a szurkolóikkal - Galéria

Ott lesz a vasárnapi aranymeccsen a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata! A címvédő hatalmas csatában, egyetlen góllal, de felülmúlta (31-30) francia ellenfelét, a Brestet, így vasárnap az MVM Dome-ban megküzdhet a végső sikerért a Bajnokok Ligájában a román CSM Bucurestit 32-27-re megverő, szintén francia Metz-cel. Amelynél szintén szerepel két magyar: Albek Anna és Vámos Petra.

Lendület magazin

A Lendület Magazin egy új, feltörekvő magazin és hírgyűjtő. Friss híreket közöl érdekességekről, vállalkozásokról, a nagyvilág híreiről, továbbá igyekszik bemutatni, mit írnak más országokban Magyarországról. A Lendület magazinban csakis friss és hasznos információkat találsz, közérthető stílusban.
Szeretnéd vállalkozásodat megjeleníteni az oldalon? A PR-cikkes megjelenést kedvező áron veheted igénybe.
Érdekel
Adatvédelmi irányelvek